Darujte 2%

 

Darujte 2% rozumne. Šach je, našťastie, jeden z mála športov, ktorý dokáže fungovať aj s minimom zdrojov. Aj vďaka tomu nemusíme zbytočne zaťažovať jeho prívržencov veľkými členskými príspevkami. Na druhej strane s voľnejšími rukami sa dajú aj v šachu veľmi zaujímavým spôsobom zúžitkovať aj ich väčšie množstvo. 

Tento rok sme vo veľkom rozbehli aj ostatné družstvá. Je veľmi pravdepodobné, že B aj C družstvo - Juniorov tento rok postúpia do vyššej 
súťaže. Najviac nás teší možný postup Céčka do 3. ligy, čo je jednak ďalší historický medzník a zároveň je to najmenej na rok-dva najvyššia méta pre toto družstvo, čo znamená, že v ňom budú môcť nastupovať v úplnej väčšine prípadov práve mládežníci. 
Okrem toho sme rozšírili našu činnosť aj pri organizovaní podujatí. V marci zorganizujeme poprvýkrát turnaj GPX v Bošanoch, popri tradičnom jesennom GPX na škole Don Bosca.
Tento rok už dokážeme deťom viac prispievať na štartovné na turnajoch, ktorých sa zúčastňujú, nakoľko sa nám podarilo získať doplnkové zdroje. 
Z kvalitatívneho hľadiska rozbiehame v spolupráci s ÚPSVaR projekt, vrámci ktorého by nám v blízkej dobe mal začať zabezpečovať tréningy jeden veľmi silný hráč - o bližších podrobnostiach Vás budeme informovať, akonáhle splníme všetky formálne požiadavky.
Klub sa teda aj tento rok rozvíja v ďalších smeroch s pozitívnym nasadením. Veríme, že tomu bude tak aj naďalej.

 
Budeme veľmi radi, ak naše úsilie aj tento rok podporíte Vašimi 2%. 
 
 
 

Dokumenty na stiahnutie:

Potvrdenie_o_zaplateni_dane_z_prijmov-2014.doc (46080)

vyhlasenie_2perc_2014-editovatelne.rtf (276001)

 

Návod, ako darovať 2%
 
Do 15.2. 2015  je nutné požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň (predpokladáme, ale že sa to dá aj potom - podstatný je prehľad o zaplatených daniach, z ktorého sa dajú vyrátať 2%).
 
1) V prílohe prikladám dva už vopred čiastočne predvypísané dokumenty, ktoré treba vyplniť. Prvý dokument - Potvrdenie o zaplatení daní z príjmov by Vám mal vyplniť zamestnávateľ. Druhý dokument je samotné Vyhlásenie o poukázaní 2% z daní.
 
Vyhlásenie podávajú fyzické osoby do 30. apríla. Právnické osoby do 30. marca. PO môže poukázať aj istú časť svojich dvoch percent rôznym združeniam, mnohí o tom nevedia. V niektorých prípadoch môžu FO poukázať až 3% a PO tiež viac - potvrdenie o dobrovoľníckej činnosti a donovanie.
 
2) Druhým krokom je vyhotovenie kópie vypísaného Vyhlásenia. Napriek tomu, že sme založili vlastné OZ ešte stále nemôžeme priamo poberať 2%. Na tento účel potrebujeme nášmu sprostredkovateľovi Šachovému zväzu Nitrianskeho kraja preukázať všetky poukázané dane, inak nebudú uznané (nie je to možné určiť).
Z toho dôvodu - kópiu vypísaného Vyhlásenia si uchovajte a odovzdajte buď Martinovi Bujnovi/Petrovi Prvému alebo prepošlite na topolcianskysach@gmail.com.
 
3) Vrámci možností prosím informujte o tejto možnosti aj svojich známych, blízkych, či kolegov. Snažíme sa byť v tomto ohľade, čo najtransparentnejší a na našej stránke môžete presne sledovať toky výdavkov a celkový rozpočet. Je to adresná forma, ako využiť možnosť darovať 2%.
 
Viac informácií Vám môžeme dať telefonicky 0911 478 959 alebo ich nájdete aj na vládnej stránke https://rozhodni.sk/poukazatel/ako-mam-poukazat-2-z-dane/postup-krokov-na-poukazanie-2-pre-zamestnancov/
 
Ďakujeme.
 

ÚDAJE PRÍJIMATEĽA:

Názov: Šachový zväz Nitrianskeho kraja

94907 Nitra, Hlavná 274/34

Právna forma: Občianske združenie

IČO/SID: 42124671

 

Na stiahnutie Daňové priznania s vypísaným prijímateľom:

Danove-priznanie-k-dani-z-prijmov-FO-typ-A__2014.pdf (284677)

Danove-priznanie-k-dani-z-prijmov-FO-typ-B__2014.pdf (600841)

Danove-priznanie-k-dani-z-prijmov-PO__2014.pdf (572856)

Danove-priznanie-k-dani-z-prijmov-PO__2014_p04.pdf (217890)

 

Vyhľadávanie

Kontakt

Topoľčiansky šachový klub Tréningy:
Centrum voľného času
(bývalá ZŠ Gagarinová)

https://goo.gl/maps/47Z7m

Piatok od 17:30
0908 655 317 topolcianskysach@gmail.com