Tréning

V tejto časti budú pribúdať rôzne informácie o možnostiach tréningu, ale tiež aj samotné príklady vhodné na trénovanie.

 

Na domácu analýzu je najvhodnejší program pre profíkov s názvom Fritz 12 a vyšší. Obsahuje veľkú databázu, je s ním možné analyzovať, prehliadať partie, aj hrať. Zakúpiť si ho môžete v overenom obchode tu: https://www.sachypalka.sk/fritz-13_27-2149 alebo bezplatne stiahnuť tu: https://deep-fritz.en.softonic.com/download. Lacnejšia verzia je napríklad Shredder, ktorý sa semtam dá kúpiť dokonca aj v Tescu za cca 10 eur. V balíkoch býva zahrnuté aj ročné bezplatné hranie na najvýznamnejšom hracom serveri playchess.com, vrátane ďalších možností, ktoré ponúka - ako analýzy veľmajstrov v živom prenose najdôležitejších svetových turnajov a podobne.

 

V súčasnosti najlepší šachový program na prepočet je Houdini 3. Kúpiť si ho môžete tu: https://www.sachypalka.sk/houdini-3-pro-multiprocessorversion-supports-up-to-32-cores-256-gb-of-hash-memory_27-2695

 

Príprava na súpera z online databázy aj s šachovým programom na analýzu: 

https://www.chessdatabaseonline.com/?Guest

 

Do kolonky Search (vľavo hore) napíšete meno Vášho súpera, potvrdíte enterom. Vyberiete dvojklikom konkrétnu partiu. Ťahy prehrávate šípkami doprava a doľava. Vpravo dole je šachový program na analýzu. Kliknutím na Start analyse, ho spustíte (stop analyse - zastavenie). Score je hodnotenie pozície počítačom. Plusové hodnoty sú v prospech bieleho, mínusové v prospech čierneho. Line je sled ťahov, ktoré odporúča šachový program po analýze. Analýza trvá nejakú chvíľku, takže s pribúdajúcim časom sa spresňuje, obvykle však postačí prvých 15 až 30 sekúnd pre hlavné varianty.

 

Najväčšia a najaktuálnejšia databáza je na  https://www.chesslive.de/, avšak bez možnosti analýzy. Vyberte položku games pre vyhľadanie súpera. 

 

Tréningy sa konajú každý piatok od 17:30 do 20:30 v Centre voľného času. Mapa tu.

 

Vyhľadávanie

Kontakt

Topoľčiansky šachový klub Tréningy:
Centrum voľného času
(bývalá ZŠ Gagarinová)

https://goo.gl/maps/47Z7m

Piatok od 17:30
0908 655 317 topolcianskysach@gmail.com