3. ročník ŽOCHÁRSKEHO ŠACHOVÉHO TURNAJA - 9. novembra 2013

 

Pozývame Vás na príjemné šachové podujatie, ktoré sa uskutoční v sobotu 9.11. v Topoľčanoch na ZŠ sv. Don Bosca (ul. Fullu).

V minulých ročníkoch sme zažili dosiahnutie úplnej kapacity hracej miestnosti, ktorá počíta okolo 100 účastníkov. Veríme, že ani tentokrát nevynecháte túto milú udalosť.

Zapojiť sa môžu hlavne hráči ročníka 2000 a mladšie, pre všetkých ostatných je vyhradený B turnaj, v ktorom sa aj v minulom roku stretla vcelku zaujímavá konkurencia.

 

Priebežné poradie prihlásených hráčov nájdete pre

A turnaj: https://chess-results.com/Tnr115482.aspx?lan=4

B turnaj: https://chess-results.com/Tnr115483.aspx?lan=4

Turnaje

V tomto priestore nájdete informácie o blížiacich sa turnajoch a tiež o úspechoch našich hráčov v nich.


 

Aktuálne z pripravovaných podujatí odporúčame najmä blížiaci sa turnaj:

 

"Turnaj šachových nadějí" počas Veľkej noci (5 dní) od 28. marca vo Frýdku Místku. Kategórie do 15, 12 a 9 rokov, okrem toho aj open FIDE turnaj pre starších. Veľmi pekné medzinárodné podujatie aj so zaujímavými pripojenými kultúrnymi podujatiami. Vrelo odporúčame. 

Viac: https://www.chessfm.cz/sites/default/files/images/CZE_TSN_%202013_6.12.2012.pdf

 

 

Prehľad kalendárov šachových turnajov nájdete na: tjltopolcany.webnode.sk/news/nova-akcia/

 

NAŠI HRÁČI NA TURNAJOCH A NAŠE PODUJATIA:

 

2.ročník Žochársky šachový turnaj 10.11.2012

Druhú novembrovú sobotu organizoval šachový klub CVČ Topoľčany v spolupráci s topoľčianskym Centrom voľného času a so ZŠ sv. Don Bosca a ďalšími partnermi  2.ročník Žochárskeho šachového turnaja ako súčasť  série Grand Prix Slovenska.

 

Zaregistrovalo sa celkom 93 šachistov z 8 miest, aby bojovali o prvenstvo v dvoch turnajoch a 6 kategóriách. V turnaji A zvíťazil Matej Bátora (NŠK Nitra) pred Martinom Kunom (NŠK Nitra) a tretí skončil Dominik Bango (ŠK Komplet Trnava-Modranka). Domácim hráčom len tesne unikli medailové pozície, keď hneď na 4. mieste bol Maroš Vančo(CVČ Topoľčany) a na 5. mieste Adam Rybanský(CVČ Topoľčany).

 

Vo vekových kategóriách podľa GPX  topoľčianske deti  bodovali. Najmladšiu kategóriu do 8 rokov u chlapcov vyhral Patrik Verbytskiy (ZŠ sv.Don Bosca Topoľčany), u dievčat skončila Karolína Bujnová (CVČ Topoľčany) na 2. mieste za Nikolou Ondruškovou z Prievidze. V kategórii do 11 rokov bol najlepší David Gžib (Šk Strelec Devínska Nová Ves) a u dievčat Andrea Slabá (Šk Kúpele Piešťany)pred domácou Sárou Bujnovou (ZŠ sv.Don Bosca Topoľčany). Do 14 rokov bol celkový víťaz Matej Bátora a za dievčatá bola najlepšia Martina Hlavinová(AŠK Nitra) pred Martinou Števankovou (ZŠ Škultétyho Topoľčany).

V turnaji B obhájil prvenstvo z minulého roku Pavol Bajcár z Vrbového.

Všetci víťazi dostali diplomy, vecné ceny a každý účastník nejakú pozornosť.

 

 

 

 

Výsledky na stiahnutie:

 

A turnaj: topolciansky 2012_konecne poradie.xls (41,5 kB)

 

B turnaj: Topolciansky B 2012_konecne poradie.xls (29 kB)

Vyhľadávanie

Kontakt

Topoľčiansky šachový klub Tréningy:
Centrum voľného času
(bývalá ZŠ Gagarinová)

https://goo.gl/maps/47Z7m

Piatok od 17:30
0908 655 317 topolcianskysach@gmail.com